Продаж та купівля прав відступлення за кредитною угодою через електронний майданчик «ProZorro.Продажі»

Цесія, чи право вимоги за кредитним договором фізичній особі – це трансмісія обов‘язків кредиторів іншій стороні угоди. Можна навести такий приклад, коли людина має кредит в банку, який ще не оплачений повністю, а людина за цей час стала банкрутом ті підлягає ліквідації. Та це не значить, що у такому випадку виплачувати заборгованість не потрібно. Документи ще матимуть силу до того часу, коли гроші не будуть виплачені. Така можливість вимоги за кредитом банки можуть виставляти на аукціони торгово-ресурсної системи «Українська універсальна біржа».

Як можна придбати вимогу за кредитною угодою на майданчику державного підприємства «ProZorro.Продажі»?

Банк, якщо він знаходиться на ліквідації, повинен виставити на продаж власні активи, до яких входить і право вимагати повернути заборговані кошти відразу та усю суму. Спираючись на дані статистики, 80% усіх банківських активів, що являються неплатоспроможними, складаються із невиплачених кредитів, у тому числі й іпотечні кредити. 

Компанія, що займається фінансами, фізична та юридична особа якщо є бажання купити поступки прав вимоги за кредитами, матимуть змогу придбати заставну нерухомість за низькою та привабливою вартістю. Також треба звернути увагу, що законодавство України вказує, що на електронних онлайн аукціонах державного підприємства «ProZorro.Sale» брати участь не можуть люди, що позичають кошти, їхні поручителі та ті, хто їм дали іпотеку.

Завдяки таким можливостям «Української енергетичної біржі» та купівлі права вимоги, велика кількість власників бізнесу можуть розширити власні можливості на ринках. Коли людина бере участь у таких електронних торгах системи «Прозорро», вона легко може викупити кредит іншої особи лише за двадцять чи тридцять відсотків від усієї вартості кредиту. При цьому, новий власник може отримати надприбуток з поступки прав вимоги за кредитними угодами фізичної особи. Це пов‘язується із тим, що позичальник має бути виплатити власнику його всю заборговану суму.

Дізнатись про перебіг аукціонів з цього питання можна більше, перейшовши за посиланням www.uub.com.ua/rus/prozorro/sale/prava-vimogi-za-kreditami/.