Спільна оренда землі в ПроЗорро

Один з розповсюджених міфів – це інформація про те, що у земельної ділянки може бути лише один власник або ж особа, яка бере цю територію в оренду. Насправді, ситуація з землею трішки відрізняється і орендувати земельну ділянку можуть відразу декілька осіб. Більш того, це можуть бути компанії та фізичні особи одночасно.

Тут же виникає цілий список питань, починаючи з формату внесення плати за оренду та закінчуючи сплатою податків, що також може викликати багато запитань. 

Саме для того, щоб не плутатися в таких моментах, користувачам рекомендується попередньо перейти за посиланням https://a7d.com.ua/novini/55630-persh-200-aukconv-z-prodazhu-ta-orendi-zeml-vdbudutsja-uzhe-u-listopad.html та ознайомитися з базовими моментами, які можуть допомогти розібратися в тому, які взагалі виглядають подібні аукціони та за яким принципом вони взагалі проводяться.

Що потрібно знати про спільне право власності земельними ділянками

Почати варто з того, що це справді звичайне явище, і у земельних ділянок може бути відразу декілька співвласників. Це також стосується і орендарів, які можуть разом брати певну територію в оренду та використовувати її для ведення господарства.

Варто зазначити, що спільне право власності може трішки відрізнятися за принципом і умовами. Прийнято відрізняти два види:

 • Право спільної власності на частковій основі;
 • Право спільної власності на сумісній основі.

В залежності від обраного формату, умови на яких земля буде орендуватися, можуть дуже сильно відрізнятися. Тому, варто більш детально ознайомитися з обома варіантами й визначити для себе більш зручний.

Ще один важливий момент стосується того, що взагалі вкладається в поняття спільного права власності. Мова не йде про розподіл земельної ділянки на декілька частин і їх використання в різних напрямках. Спільна власність – це використання землі в єдиній системі і в одному конкретному напрямку, але у кожного з орендарів є певне право власності, яке може бути більшим або меншим.

Частіше за все, коли мова йде про сумісну власність, в якій можуть знаходитись земельні наділи, це може бути майно:

 • Подружньої пари, які займаються веденням певного господарства, маючи при цьому рівні права;
 • Співвласників, які проживають або ведуть певні роботи на території житлового об’єкту;
 • Осіб, що мають пряме відношення до ведення сільськогосподарської діяльності і працюють на основі угоди, що між ними підписана;

Якщо говорити виключно про формат спільної оренди, то тут варто брати до уваги той факт, що в нормативно-правових актах ніде не затверджено такого поняття. При цьому, в таких же актах ніде не прописано будь-яких заборон, що б вказували на те, що такого робити не можна. 

Кінцеве рішення стосовно доцільності надання права на оренду земельних ділянок декількома особами приймається органами місцевого самоврядування. Якщо вони схвалюють подібне рішення, то орендарям залишається лише вирішити питання з тим, за яким принципом буде вноситися орендна плата.

Говорячи про оподаткування, в законі прописані пункти, що дозволяють передавати земельні ділянки в спільну власність для використання їх в сільському господарстві або ж інших сферах діяльності.

При цьому, тут діє один єдиний принцип оподаткування і при спільній оренді земельних ділянок. Варто пам’ятати, що податок може сплачуватися одним з двох варіантів, а саме:

 • Кожним власником окремо, коли всі орендарі дають рівну частину;
 • Одним з орендарів, якщо сторони попередньо узгодили ці моменти.

Всі ці моменти є справді важливими, тому їх краще узгоджувати з самого початку з метою запобігання конфліктних ситуацій та непорозумінь.

Коли може знадобитись судова практика при оренді землі

Звернення до судових органів – це вже одна з крайніх мір, але вона є досить ефективною й може допомагати у вирішенні проблемних моментів.

Зазвичай, до такого може дійти в одному з наступних випадків;

 • Регулярна несплата орендної плати або ж виконання цих зобов’язань з порушенням часових норм;
 • Порушення однієї з умов, прописаних в договорі про оренду земельної ділянки;
 • Надання неправдивої інформації або ж участь в тіньових операціях.

Коли справа доходить до таких ситуацій, кожна з сторін має право на те, щоб звернутись до судових інстанцій.

Під які завдання можуть орендуватися земельні ділянки

Якщо говорити про сучасні тенденції та ті сфери, для яких часто беруться земельні ділянки в оренду, то це може бути:

 • Оренда для городництва;
 • Оренда під автостоянку;
 • Оренда під сінокосіння;
 • Оренда під атракціони;
 • Оренда під магазин

Це лише декілька прикладів того, для чого може орендуватися земельна ділянка та яка діяльність може вестись на таких територіях.